2022

2022 ?
Jako každý rok se dnes ohlížím zpět. Tenhle text píšu pro sebe, ale třeba tím někoho inspiruju nebo potěším. Tak sdílím.
Peněženku jsem si koupila na podzim. Obrázek jsem vybírala dlouho a intuitivně nakonec sáhla po téhle. Děti na ní hned viděly mě. V dětských očích jsou mámy nejkrásnější na světě ? Později mi došlo, že mají pravdu, že to jsem opravdu já a ten obrázek je vybraný správně. Jsem to já a letos sklízím to, co bylo před lety zaseto. Dřív jsem žila hlavně pro muziku. Dnes mi muzika umožňuje žít život podle svého❤️
Jsou za tím důležitá rozhodnutí, odhození strachu a lidé, bez kterých by to nešlo tak lehce. Dnes je čas děkovat:
? To nejlepší, co se mi mohlo stát je, že to stejně cítí i můj muž ?
? Určitě by to nešlo bez mojí mamky. Nejde jen o hlídání dětí, nebo toho, že si po koncertě kromě dětí domů odvezeme i uvařený oběd. Jde hlavně o to, že v naší muzice vidí smysl a je nám oporou. Díky mami.
?Velkou roli tady hraje i můj táta. Nejen, že mě naučil "z ničeho se nepo*rat", ale jeho smrt mi každý den připomíná, že zítra už tady nemusím být ani já. Díky tati.
?Je ideální, když tchán a tchýně jsou zároveň velkými kapelními fanoušky ? Díky vám oběma.
?Děkuji také sobě a Mírovi, že jsme před třemi lety našli odvahu a vydali se ve vzdělávání dětí po vlastní cestě. Individuální vzdělávání/domškoláctví nám umožňuje trávit spoustu času pospolu a věnovat se věcem a tématům, které nás i děti zajímají a baví. Navíc to přináší svobodu odcestovat nebo si z úterý udělat neděli.
?Milá domškolácká skupinko Děti v Buši, díky za všechny výlety a společné zážitky a díky za naší jurtu, ve které si děti hrají i objevují svět.
? Co nám na téhle cestě nejvíc pomáhá je uskromnění. A tak děkuji našemu domu i zahradě, že trpělivě čekají na zaslouženou péči. Teď ale dostává přednost svoboda žití. Jednou se dočkáte ?
? Honzo, Tome, Kájo, jste pro mě druhá rodina. Nejen na pódiu, ale i mimo něj. Vím, že jsou tu další lidi, o které se můžu opřít. Děkuji
? Davide a Verčo, díky, že se staráte o velkou část našich koncertů a zároveň nám zůstává svoboda dělat to po svém. Díky za profesionalitu a lidskost při jednání s pořadateli. Jste naši a já mám větší klid.
?A vám všem, moji milí, děkuju za podporu a mnohaletou přízeň. Bez vás by to nikdy nešlo. Z některých z vás se stali naši přátelé. Toho si nesmírně vážím. Dnes ráno mě v Telči dojalo, když jste mezi sebou "soupeřili", kdo letos navštívil nejvíc našich koncertů. Padala čísla 22, 17, 15 a mě padala brada ? Jste neskuteční! Těch koncertů letos za sebou máme 73 a já si živě vybavím každý jeden z nich, protože každý je pro mě jedinečný. Stejně jako vy. Milujeme vás a milovat budem ?
V poslední den v roce vám chci popřát, abyste i vy našli sílu vypnout hlavu a žít život podle svého srdce. Není lepší čas, než teď.
S láskou Luc.

Galerie

Epydemye fotogalerie