POTMĚ PRO NERATOV

Náš vztah ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově dobře znáte. Stal se inspirací pro desku „Prosklený nebe“ a pod jeho unikátní střechou jsme odehráli jeden z nejkrásnějších koncertů. Nyní prochází prosklená střecha rozsáhlou a nákladnou opravou. Farnost Neratov pro financování rekonstrukce založila veřejnou sbírku a my jsme se rozhodli do ní aktivně zapojit! 

Vstupenky k zakoupení zde.

Ve čtvrtek 15. září se proto s našimi přáteli z Neratova sejdeme v prostorách pražské Neviditelné výstavy na Novoměstské radnici (2. patro), Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy ulice), kde na podporu tohoto jedinečného poutního místa odehrajeme od 19:30 hodin benefiční koncert! Unplugged vystoupení proběhne při komorním osvětlení a část koncertu zahrajeme potmě, vše samozřejmě bez nároku na honorář.

Pro nás samotné bude koncert velkou výzvou i dobrodružstvím a budeme rádi, když se k nám připojíte!

Netradiční místo i způsob interpretace písní jsme zvolili také proto, aby se tím zvýšilo povědomí o prospěšných projektech Sdružení Neratov i Neviditelné výstavy Praha. Proto se můžete těšit na osobní účast pátera Josefa Suchára, který je zosobněním „zázraku v Neratově“, jeho hlavním hybatelem a vizionářem v jedné osobě a na úvod promluví také Rita Küű, ředitelka Neviditelné výstavy Praha. Před i po představení budete moci ochutnat skvělé neratovské pivo Prorok.

Jednotné, benefiční, vstupné, spojené s účastí na koncertu, činí 750 Kč za osobu a zakoupit jej můžete v síti GoOut. Množství vstupenek je limitováno velikostí prostoru, ve kterém se vystoupení uskuteční. Místa jsou pouze na sezení a nejsou číslována. Produkce se uskuteční bez přestávky, s odhadovanou délkou trvání 90 minut. Z důvodu  popsaného kapacitního omezení a s ohledem na velký předběžný zájem, jsou na akci přidávány různé kategorie tzv. podpůrných vstupenek, které sice nejsou spojeny s možností koncert navštívit, ale je možné jejich prostřednictvím přispět na účel veřejné sbírky. Využít je tak kupříkladu mohou ti, na které se v prodeji základní vstupné nedostane, anebo se nemohou z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, ale přesto by chtěli akci finančně podpořit. Malou satisfakcí by pro ně mohl být plánovaný video dokument o koncertu a veřejné sbírce. Navíc jsme, jako poděkování za jejich případnou ochotu pomáhat i štědrost peněžních darů, společně připravili sadu zajímavých propagačních předmětů, které budou s jednotlivými dárcovskými vstupenkami spojeny. Postačí zakoupit některou z nich v předprodeji GoOut, a poté kdykoliv, po datu konání koncertu, navštívit recepci expozice Neviditelné výstavy ve 2. patře Novoměstské radnice, na adrese Karlovo náměstí 1/23, Praha 2, předložit zde zakoupenou podpůrnou vstupenku a příslušný předmět si rovnou odnést. Pokud někdo nebude mít možnost do Prahy zavítat, může napsat na info@neviditelna.cz a dohodnout si náhradní způsob předání. Distribuce této formy poděkování za podporu bude trvat do 15. 12. 2022.

Veškerý výtěžek bude darován ve prospěch veřejné sbírky na opravu střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, číslo účtu 6102849379/0800, na který můžete přispět i mimo rámec tohoto koncertu.

Děkujeme za veškerou projevenou podporu této akce a těšíme se na setkání s Vámi!

Sdružení Neratov (www.neratov.cz), společně s tamní farností, zajišťují už téměř 30 let obnovu a rozvoj tohoto poutního místa v Orlických horách. Širokému spektru činností a služeb se zde nyní věnuje téměř 250 osob, z toho přibližně 160 s různým druhem a stupněm postižení. Právě přímým zapojením hendikepovaných do všech aktivit se daří vytvářet podmínky pro jejich maximálně možnou integraci do společnosti, pracovního i komunitního prostředí a dává jim tak příležitost vést, v rámci možností, plnohodnotný život. Kromě komplexu chráněného bydlení a dílenských pracovišť jsou zde v provozu denní stacionář a speciální základní škola. Návštěvníci mohou využít ubytovací a stravovací služby, obchod nebo občerstvení a ochutnat vynikající pivo z místního pivovaru. Neratovský kostel je stále otevřen a jako ostrov kulturního dění pro místní i poutníky ožívá celoročně také hudbou, divadlem a výstavami. Aktuálně Neratov poskytuje také zázemí a komplexní podporu více než 50 lidem prchajícím před válkou na Ukrajině.

Spoluorganizátorem koncertu je rovněž Neviditelná výstava Praha (www.neviditelna.cz), která umožňuje svým návštěvníkům nahlédnout na svět ve tmě jiným způsobem, zapojit přitom ostatní smysly a začít vnímat vše kolem nás s větší pozorností. Toto centrum zaměstnává především osoby se zrakovým postižením, ve kterém přibližuje jejich denní svět svým návštěvníkům, ale také pomáhá dalším společensky přínosným projektům i neziskovému sektoru. Proto také Neviditelná výstava bezplatně poskytne prostory pro konání této charitativní akce, stejně jako se postará o její pořadatelské zabezpečení atd.

Galerie

Epydemye fotogalerie
https://www.high-endrolex.com/49